Септември 2025 в HBO Max идва с онова особено усещане, когато лятото си тръгва бавно, но оставя след себе си топлина, която пренасяме в първите по-хладни вечери. Платформата посреща есента с премиери, които са точно навреме – идеални за завръщането към ритъма на града, към работата, към ученето… и към моментите за заслужена почивка пред екрана.
Есенният сезон носи обещание за нови истории – по-задълбочени, по-драматични, но и с онзи уют, който търсим, когато навън вече мирише на дъжд и печени кестени. HBO Max е подготвил комбинация от сериали, които ще запълнят вечерите със съспенс и емоция, и филми, които напомнят, че есента е може би най-доброто време да се гмурнеш в кино магията.
Докато новият месец ни настройва за по-бавни уикенди и уютни вечери у дома, програмата в HBO Max обещава да превърне новия сезон в истинско културно приключение. Независимо дали си фен на драма, трилър или комедия, есента започва с точната доза емоции – директно на екрана ти.
Документалните премиери през септември 2025 в HBO Max поставят тежки въпроси и предизвикват размисъл. Историята на най-издирвания тийнейджър хакер в света, борбата за справедливост след мистериозната смърт на Дебани Ескобар и интимният поглед към клиника за аборти в САЩ са само част от темите. Допълват ги разкази за чернокожите в телевизията и свидетелства от училище, прикривало системен тормоз – истории, които не оставят зрителя безразличен.
Семейното кино също е на почит – любимите костенурки нинджа отново се изправят срещу древни чудовища и клана Фут, а любопитният Анджело се впуска в магическа гора, пълна с изненади.
Риалити селекцията този месец е пъстра и наситена – от експедициите на Джош Гейтс и загадките на ранчото „Сляпата жаба“, през калните екстремни състезания и новите изпитания за участниците в „90 дни до сватбата“, до криминални разследвания за убийства, култове и полицейски операции. Истории, в които напрежението и драмата са гарантирани.
Септември обаче няма да разочарова и спортните фенове. Големият акцент е световното първенство по лека атлетика в Токио – грандиозно събитие, което ще събере вниманието на милиони. Първата седмица на месеца ще бъде белязана и от решаващите мачове на US Open, а колоездачната обиколка на Испания ще продължи до 14 септември. Любителите на тениса ще могат да се насладят и на Laver Cup в Сан Франциско, докато финалът на месеца обещава още адреналин с световното първенство по колоездене на шосе.
Ето и останалите предложения от селекцията ни за най-интересното през септември 2025 в HBO Max.
1. Втора награда
Рок група трябва да запише третия си албум. Той или ще ги изстреля на върха на славата, или ще заличи завинаги шансовете им за успех. Въпреки съмненията на продуцентите, те настояват да го запишат в Ню Йорк. Но нещата излизат извън контрол. Творческият процес се превръща в кошмар. Любовен триъгълник разваля отношенията помежду им, членовете на групата напускат напоените с алкохол и наркотици репетиции, а натискът от лейбъла поражда постоянни скандали. Така, без да подозират, създават албум, който ще бележи цяла една епоха.
2. Морска сол
В горещ летен ден по южното крайбрежие на Ливан 17-годишната Найла е изправена пред същата дилема, с която се сблъсква всяко ливанско момче и момиче днес – да остане или да напусне страната. Двама мъже в живота ѝ имат ясни виждания по въпроса, но и двамата може да се окажат изненадани.
3. Последната танцьорка (от 5 септември)
„Последната танцьорка“ е емоционален филм за силата на човешкия дух и светлината на прожекторите. Памела Андерсън е в ролята на Шели – бляскава танцьорка от Лас Вегас, която трябва да реши какво да прави с бъдещето си, след като спектакълът, от който е част вече 30 години, внезапно е свален от сцена. Режисьор: Джия Копола, сценарист: Кейт Гърстен. С участието на носителката на „Оскар“ Джейми Лий Къртис в ролята на най-добрата приятелка на Шели, която обогатява историята със своите талант и креативност. Участват още Дейв Батиста, Бренда Сонг, Киърнан Шипка и Били Лорд.
4. Историята на Сулейман (от 8 септември)
Докато кръстосва улиците на Париж на велосипед, доставяйки храна, Сулейман постоянно повтаря разказа си. След два дни той трябва да премине през интервюто за кандидатстване за убежище. А това е ключовият момент за получаването на документи за законно пребиваване в страната. Но Сулейман не е готов.
5. Закачки и цигари (от 14 септември)
Барселона, края на 60-те години. Младият бижутер Еухенио среща Кончита в автобуса и се влюбва в нея от пръв поглед. Той се научава да свири на китара, за да може да я следва в нейната музикална кариера. Въпреки силната сценична треска, която изпитва, двамата започват да свирят заедно под името Els dos. Когато Кончита трябва да напусне града за две седмици, тя убеждава Еухенио да излезе сам на сцената. Така той се превръща във феномен в ъндърграунд сцената на Барселона. С нейна помощ създава сценичен образ с тъмни очила, черна риза, барстол, цигари и чаша. Образ, който ще се превърне в неочакван символ на потиснатата Испания, копнееща да се усмихне отново.
6. В капан (от 18 септември)
Изкусен крадец на произведения на изкуството се оказва затворен в луксозен, високотехнологичен апартамент, когато обир не протича по план. Къщата е украсена с изящни творби, които крадецът желае, но сега се налага да използва ума и изобретателността си, за да оцелее сам в продължение на няколко месеца.
7. Шампиони (от 19 септември)
Филм от режисьора Боби Фарели („От глупав по-глупав“) с участието на Уди Харелсън („Истински детектив“). Една забавна и стопляща сърцето адаптация на испанския филм, носител на награда „Гоя“ за 2018 г. за баскетболен треньор, на когото е наредено от съда да помага на отбор, готвещ се за Параолимпийските игри, в продължение на 90 дни. Първоначално скептично настроен към потенциала на отбора, той скоро осъзнава, че играчите могат да стигнат по-далеч, отколкото някога са си представяли.
8. Да се отзовеш (от 20 септември)
Колоритен и завладяващо забавен филм за изкуството и занаята от Кели Райхард. Скулпторка, която се подготвя за откриването на нова изложба, трябва да намери баланса между творческия си живот и ежедневните драми на семейството и приятелите си.
9. Крайпътна къща (от 20 септември)
Бившият боец от UFC Долтън (Джейк Джилънхол) едва свързва двата края, като лежи на стари лаври. Собственичка на крайпътен бар във Флорида Кийс го наема за бияч с надеждата да опази любимото си заведение от агресивна банда, работеща за могъщ криминален бос. Но появата на безмилостен наемник вдига мизата за всички замесени.
10. Бездомници (от 27 септември)
Дружелюбното кученце Реджи (Уил Ферел) смята, че стопанинът му Дъг (Уил Форте) му мисли само доброто и никога не би му навредил. Едва когато среща Бъг (Джейми Фокс) — опитен и циничен уличен пес, който твърди, че само глупаците имат стопани — Реджи осъзнава, че жалкият му господар умишлено го е изоставил в големия град. С още две кучета, които наливат масло в огъня, Реджи и Бъг измислят откачен план как да отмъстят на Дъг. Четиримата приятели се впускат в поредица от едновременно смешни и забавни приключения, в които неочакваните обрати и изненади дебнат зад всеки ъгъл.
Европейско кино, фотография и Рей Бредбъри. Трите любими теми на Рада. Обича да пътува, но рядко посещава едно и също място два пъти. Фен е на синия цвят и червеното вино… дори и да не е от глухарчета.